Çayırova Hurda

Çayırova Hurda

Çayırova Hurda

Gebze hurdacı olarak faaliyet gösteren Çayırova Geri Dönüşüm Firması Sanayi sektörünün en canlı bulunduğu Gebze, Darıca ve Çayırova bölgelerinde geniş kapsamlı olarak hizmet vermektedir. Bölgede aktif olarak çalışan her tür işletme ve tesisten hurda alımı yapan firma bu hurdaları ayrıştırarak tekrar geri dönüştürülmek üzere geri dönüşüm tesislerine satmaktadır. Vermiş olduğu bu hizmet ile hem çevrenin ve doğanın korunmasına destek sağlamakta hem de hurda alımı yaptığı firmaların hurda satışı sayesinde bütçelerine ek bir destek sunmaktadır.

Gebze Hurdacılık Hizmeti

Hurdacılık mesleği geri dönüşüm sektörünü destekleyen çok önemli bir iş kolu haline gelmiştir. Geri dönüşüm sektöründe değerlendirme imkanı olan her tür atın fiziksel ve kimyasal işlemlerden geçirildikten sonra ikincil hammaddeye dönüştürülmesi sağlanmaktadır. İkincil hammadde dönüştürülen bu atıklar daha sonra üretim aşamasına tekrar dahil edilmektedir. Böylelikle atık çöp miktarının azaltılması ve kaynakların tüketilmesinin önlenmesi sağlanmaktadır. Geri dönüşümün çevreye ve doğaya katmış olduğu faydalar ön plana çıktıkça bu alanda faaliyet gösteren firmaların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Geri dönüşüm tesislerinde atık kaynakların ayrıştırılması sağlanmakta ve böylelikle asıl kaynaklarımızın aşırı ölçüde kullanılması önlenmektedir. İşte bu döngünün en önemli adımlarından birisini Hurdacılık sektörü oluşturmaktadır.

Hurda kelimesi çoğunlukla işe yaramayan atık ve parçalanmış eşyalar için kullanılmaktadır. Özelliğini kaybetmiş ve hasar almış her tür metal eşya hurda olarak değerlendirmektedir. Gündelik yaşamda evlerinizde ve iş yerlerinizde hurda oluşumu söz konusu olsa da asıl hurdalar Sanayi ve inşaat sektöründe toplanmaktadır. Sanayi sektöründe üretim gösteren her bir tesiste farklı hurda türleri bir içmektedir. Aynı zamanda inşaat ve yakınlarda oluşan göçükler içerisinde bulunan işe yarar malzemeler burada sınıfına girmektedir. Tüm bu malzemelerin toplu olarak satın alınması Gebze Hurdacılık firması Çayırova Geri Dönüşüm tarafından sağlanmaktadır.